Archives

ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה לשיניים

הינו חומר חרסיני דק שמצפה את השן בחזית שלה. שכבה זו מחליפה את חזית השן ומשנה את צורת השן וצבעה. זוהי טכניקה מעולה לשיפור אסתטי של שיניים קדמיות בעלות צבע או צורה פגומה, לסגירת רווחים בין השיניים, להשלמת שיניים שחוקות או למתן מראה אחיד ואסתטי לשיניים שעברו הרבה סתימות.
אומנות ציפויי השינים התפתחה מאוד בשנים האחרונות. תוצאותיה תלויות במיומנות של הרופא וטכנאי השיניים. התוצאות מדהימות!

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים הינה תהליך קוסמטי, קצר ואיכותי ליצירת אסתטיקה דנטאלית וניתן לביצוע בכמה שיטות. ניתן להגיע למרפאתנו לטיפול הלבנה האורך כשעה, התהליך מואץ בעזרת קרן אור המופקת ממנורת לד  (LED). שיטה נוספת היא השיטה הביתית, באמצעות תבנית לשינה בלילה, בשיטה זו אנו יוצרים תבנית המותאמת באופן מדויק לפה המטופל. את התבנית ממלאים בחומר מלבין אותו תקבלו במרפאתנו, התבנית עם החומר מורכבת על השיניים בלילה לפני השינה, כאשר לאחר כ-6-7 לילות  מתקבלת תוצאה משמעותית. כאמור הלבנת שיניים בכל אחת מהשיטות מבהירה את השיניים לכיוון צבען המקורי.

אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית היא תחום שהתפתח בעשורים האחרונים, ובמסגרתה ניתן לבצע שלל טיפולים שהשינוי יבלוט בהם מיד לעין. במסגרת הטיפולים ניתן לטפל ולתקן עיוותים מולדים באופן שיטתי ומבוקר, לטפל בנזקי שן ובפגיעות שונות, וכמובן לבצע פעולות אסתטיות שגרתיות. במהותם, נועדו הטיפולים האסתטיים למטרות יופי ולשמירה על תחושה כללית טובה יותר בקרב המטופל, אך במקרים מסוימים, ובמיוחד במקרי יישור שיניים, הם אף הכרחיים לשמירה ממשית על בריאות חלל הפה.
כיום זה הרבה יותר פשוט ממה שהיה בעבר הלא כל כך רחוק. ניתן כיום לבצע טיפולים אסתטיים מורכבים ביותר ללא כאב ובפרקי זמן קצרים ביותר.

אחד הפתרונות הם ציפויי למינייט. כאמור, ציפוי שיניים הוא תהליך שבו מתבצעת הדבקה של חומר על חלקה הקדמי של השן. סביר להניח שהרופא שאיתו תתייעצו ימליץ לכם על החומר הנפוץ יותר לצורך ציפוי שיניים, הלא הוא ציפוי חרסינה דחוסה. יש לבחירה הזו יתרונות רבים שמסבירים מדוע היא פופולארית כל כך, ובראש הרשימה נמצאת העובדה שמדובר בציפוי דקיק שנראה טבעי להפליא. עם זאת, ציפוי שיניים יכול להתבצע גם בדרכים אחרות, למשל על ידי שימוש בזרקוניה, חומר עמיד מאוד. תהא בחירתכם אשר תהא, אין ספק שתוכלו להגיע לחיוך מרשים במיוחד. בתהליך הציפוי עצמו צפוי הרופא לבצע השחזה של המשטח החיצונית, תהליך שלא צפוי להסב לשיניים שלכם כל נזק. בשלב הבא יטביע את תבנית השיניים שלכם ובמעבדה ניתן יהיה לתכנן ציפוי שיניים מדויק, על פי הגוון המקורי ובאופן שייראה טבעי.

השתלות דנטליות

השתלות דנטליות

טיפולי השתלות שיניים נחשבים כיום לאחד מהטיפולים הנפוצים והחשובים בעולם רפואת השיניים. הטיפול אינו מיועד רק לצורך שיפור המראה, אלא על תהליך הנועד לספק מענה בריאותי ורפואי של ממש.

שתלים בשיניים נועדו להחליף שיניים חסרות או פגומות באמצעות משתלים דנטליים המאפשרים למטופל ליהנות מפה מלא שיניים המסוגלות לתפקד באופן רגיל ותקין ולאפשר אכילה, דיבור, חיוך ותחושה נעימה של ביטחון עצמי. טיפולי השתלות שיניים יכולים לשפר באופן מהותי את מצב ותפקוד השיניים וכן את בריאות ותפקוד הפה כולו.
השתלות שיניים מתבצעות לרוב לאחר הסרתן של שיניים פגומות וזאת במטרה למנוע התפתחות של מצבי דלקת וזיהום טרם הטיפול ולאחריו. השתלות שיניים מספקות מענה גם במקרים של חוסר בשיניים כתוצאה משן שנפלה, מחבלה או תאונה ובמקרים אלה, השתלים, יותקנו על מנת לכסות את החלל הריק בקשת השיניים.

טיפול שורש

טיפול שורש

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים השכיחים ביותר ומטרתו שימור שיניים פגועות. למרות ההתקדמות הרבה במודעות למניעת עששת, רבים מאיתנו זקוקים לטיפולי שורש.
את טיפול השורש יכול לבצע כל רופא שיניים, אך חשוב לדעת שישנם רופאי שיניים שעברו התמחות מיוחדת בטיפול שורש ומיומנים בהתמודדות עם טיפולי שורש מורכבים.

טיפול שורש מבוצע במערכת תעלות השורש כאשר מטרתו היא טיפול במחלות מוך השן (עצב השן) והרקמה מעבר לקצה השורש הנקראת רקמת סב השורש.

טיפול שורש מהווה פרוצדורה רפואית הנעשית בשלושה שלבים מרכזיים: פתיחת השן וסילוק העששת או הזיהום שהצטבר; ניקוי וטיהור תעלות השורש תוך הסרת רקמת מוך השן; סגירת השן על די אטימתה בחומרי איטום סטריליים ואנטי-בקטריאליים.

תותבות

תותבות

הרכבת תותבת שלמה קבועה מתבצעת לאחר שלב תהליך הריפוי והכנת התשתית של החניכיים, ובדרך כלל משמשת לשחזור במקרים של לסת ללא שיניים , עשויה משרף (פלסטיק). בסיס התותבת הוא בצבע של החניכיים והשיניים הם בצבע הדומה לצבע השיניים של המתרפא.תותבת קבועה: היתרונות של התותבת הקבועה הם שקל להתרגל אליה, היא אסתטית מאוד, לא צריך להסיר אותה לפני השינה וניתן להשיב את המצב בלי לבצע ניתוחים פולשניים. כמו כן ישנם כל מיני סוגים של תותבות: תותבות יצוקות "תותבות חלקיות(עם ישנם חלק מהשיניים),תותבות על בר(מתבוססת על מספר שתלים).

כתרים וגשרים

כתרים וגשרים

מהו כתר ? השן הטבעית שלנו מורכבת משני חלקים: כותרת השן ושורש השן. שן טבעית שבה התרחשו תהליכי הרס נרחבים לכותרת השן תזדקק לשיחזור או שיקום, וזאת בכדי להחזיר את פעולת הלעיסה ואסתטיקה. לעיתים ניתן להשלים את הכותרת באמצעות שיחזורים ("סתימות") מחומרים שונים, כגון: שחזורי אמלגם ("סתימות כסופות") , שחזורים מחומרים מרוכבים ("סתימות לבנות"). במקרים אחרים כאשר ההרס הכותרתי נרחב מאוד, ושלא ניתן לשחזרו באמצעות הפרוצדורות השמרניות המוזכרות לעיל, ולהבטיח את הצלחת השחזור לאורך זמן כגון, איטום ומניעת חדירה של חיידקים, עמידה בפני כוחות לעיסה ומניעת שברים בשן ובשחזור וכו', נבצע חיפוי של השן באמצעות כותרת מלאכותית, המקיפה את הכותרת ההרוסה של השן הטבעית וע"י כך משלימה אותה לצורתה של הכותרת הטבעית.

מהו גשר? גשר הינו מספר כתרים מחוברים יחדיו, ותפקידו לתת פתרון שיקומי למספר שיניים סמוכות, אשר עברו הרס ניכר.
גשרים וכתרים עשויים מחומרים שונים, אשר אמורים לתת מענה לחוזק ולאסתטיקה, ביניהם: חרסינה מאוחה למתכת, חרסינה מלאה, זירקוניום אוקסיד, ועוד.

צרו קשר
חייגו אלינו
03-5020333
שלחו לנו מייל
natural.dent.035020333@gmail.com
ז'בוטינסקי 51, רמת גן
הזמן תור אונליין:
היומן טוען ...
Powered by Booking Calendar
captcha