שיניים תותבות קבועות

שיניים תותבות

שיניים תותבות הן תותבת שיניים נפוצה המשמשת להחלפת שיניים חסרות ולשחזור הפונקציונליות והאסתטיקה של הפה. הם מותאמים אישית עבור כל אדם ונועדו להתאים בנוחות ובבטחה לפה. ניתן לסווג את התותבות למספר סוגים על סמך החומרים בהם נעשה שימוש, מידת אובדן השיניים ושיטת ההצמדה. במאמר זה, נחקור את סוגי השיניים התותבות הקיימים כיום.

כתרים לשיניים

WhatsApp Image 2023 09 28 at 18.15.11

גשרים וכתרים בשיניים עשויים מחומרים שונים, אשר אמורים לתת מענה לחוזק ולאסתטיקה, ביניהם: חרסינה ומתכת, חרסינה מלאה, זירקוניום אוקסיד, ועוד.

טיפול שורש

טיפול שורש

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים השכיחים ביותר ומטרתו שימור שיניים פגועות. למרות ההתקדמות הרבה במודעות למניעת עששת, רבים מאתנו זקוקים לטיפולי שורש.את טיפול השורש יכול לבצע כל רופא שיניים, אך חשוב לדעת שישנם רופאי שיניים שעברו התמחות מיוחדת בטיפול שורש ומיומנים בהתמודדות עם טיפולי שורש מורכבים. טיפול שורש מבוצע במערכת תעלות השורש כאשר מטרתו […]

השתלת שיניים

peter kasprzyk U1gvhqVQ2kQ unsplash

אילו סוגי שתלים דנטליים קיימים ומה זה השתלת שיניים?
השתלת שיניים שתלים דנטליים מספקים פתרון קבוע ועמיד להחלפת שיניים. הם מסייעים לשמירה על עצם הלסת הבסיסית ומונעים אובדן עצם. חיוך בריא הוא חשוב לבריאות הפה הכללית, השתלות דנטליות מספקות תמיכה ופתרון קבוע לבעיות שיניים חסרות. שתלי השין מוטבעים באופן כירורגי ומספקים יציבות ותפקוד מושלם.

שיננית ניקוי אבנית

שיננית

שמירה על בריאות הפה טובה חיונית לרווחה הכללית. בעוד הצחצוח השימוש בחוט דנטלי בבית הם חיוניים, הם לא מספיקים כדי להבטיח היגיינת פה מיטבית. ביקורים קבועים אצל שיננית חיוניים לטיפול מקיף, גילוי מוקדם של בעיות שיניים ואמצעי מניעה. מאמר זה מדגיש את החשיבות של ביקור אצל שיננית ואת היתרונות הרבים שהוא מציע לאנשים בכל הגילאים.

הלבנת שיניים

אסתטיקה דנטלית

הלבנת שיניים במרפאה, משתמשים בחומר הלבנה בריכוז גבוה החודר לשן במהירות. לפני ההלבנה יש להפוך את חומר ההלבנה לפעיל (שפעול החומר), וזאת נהוג לעשות באמצעות חשיפתו לאור. צבע השן מושפע משני אלמנטים המרכיבים אותה – זגוגית השן (או אמייל השן) ודנטין. הדנטין הוא השכבה הפנימית של השן וצבעו צהוב כהה. הזגוגית מצפה אותו וצבעה לבן, […]

ציפוי שיניים חרסינה

whatsapp image 2022 01 27 at 1

כאן תוכלו להבין איזה סוגי ציפוי חרסינה לשיניים ומה טיפול ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה הם סוג של ציפויים שיניים המשמשים לשיפור המראה והגימור של השיניים. הם עשויים ממרכיבים כימיים ויכולים לשמש לשינוי גוון השיניים, תיקון פגיעות כמו שברים וצפיפות, ולשיפור הצורה והמראה של השיניים. ציפוי חרסינה לשיניים נחשבים לאחת מהאפשרויות המתקדמות והחזקות ביותר לשיפור המראה של השיניים.

דילוג לתוכן